• تاریخچه
  • سیستم آموزشی
  • اهداف آموزشی
مرکز آموزش زبان پردیس همدان جزء قدیمی ترین مراکز آموزش زبان در استان همدان بوده و در استان همدان دارای ۵ شعبه می باشد. ابتدا در سال ۱۳۷۷ فعالیت خود را با دریافت مجوز از اداره کل آموزش و پرورش همدان شروع کرد و در سال ۱۳۸۴ موفق به دریافت گواهی نامه صلاحیت آموزش کارکنان دولت از سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور شد. این مرکز با اکثریت ادارات کل و سازمانهای دولتی اداره استان همکاری داشته و طیف وسیعی از پرسنل محترم آنها را آموزش داده است. مضافآ اینکه در سال ۱۳۹۰ موفق به دریافت مجوز از معاونت توسعه، مدیریت و منابع انسانی ریاست جمهوری شد. این مرکز بارها مورد تحسین کارشناسان و ادارات مختلف از جهت کیفیت عالی آموزش قرار گرفته و در شهر همدان دارای دو شعبه بوده و دارای ۳۵ نفر کادر آموزش و ۱۲ نفر کادر اجرایی می باشد. ونکته قابل توجه اینکه اکثریت مدرسین این مرکز از افراد با تجربه و خوشنام و هر کدام دارای سابقه طولانی آموزشی در این مرکز می باشند.

سیستم های موجود در مرکز تعامل محور(Commuin Cation- Contered) بوده و با توجه به سن و مقطع تحصیلی و نیازهای زبان آموزان،به این شرح می باشد:

الف) Pre-School( پیش دبستانی): Tiny Talk همانطور که از اسم آن پیداست زبان آموزانی در این سیستم تعریف می شوند که هنوز مهارتهای نوشتن و خواندن زبان مادری را فرا نگرفته اند و در این سیستم فقط دو مهارت ( Speaking- Listening) گفت و شنود آموزش داده می شود. از نکات برجسته این سیستم وجود Game،Song و فعالیت جذاب و شاد می باشد، طوری که زبان آموز از یادگیری زبان لذت ببرد. این سیستم دارای ۶ سطح می باشد یعنی ۶ کتاب که در هر سطح کتابهای جذاب و سی دی و نرم افزار کمکی وجود دارد.

ب) سیستم آموزشی نوجوانان(ویژه دانش آموزان مقطع دوم ابتدایی تا اواخر دوره راهنمایی) : (Let’s go (4Th Edition ۲۰۱۳ این سیستم دارای ۷ سطح می باشد اولین کتاب این سیستم Let’s go – Beginers و آخرین آن شماره ۶ می باشند. نکته جالب و مهم این سیستم اینست که با توجه به پیشرفت تکنولوژی و روشهای خوب تدریس حدوداٌ هر سه سال یک بار ویرایش جدید آن به بازار می آید- طوری که کمتر سیستمی از نظر جامعیت و کمال به آن می رسد. The world’ s most Trusted Einglish Course

ج) سیستم بزرگسالان: (New Headway (4Th Edition 2013 این سیستم به تفصیل، به هر چهار مهارت می پردازد و به جرات می توان گفت که سیستمی قدرتمند، غنی و مناسب برای زبان آموزان ایرانی است. و از آنجائیکه هر چند سال یک بار ویرایش جدید آن به بازار می آید و بسیار کامل می باشد. این سیستم دارای ۶ سطح به شرح ذیل می باشد:
Advanced , Upper Intermediate , Intermediate  , Pre Intermediate , Elementary , Beginners
از ویژگی های بارز این سیستم مخصوصاٌ ۴Th Edition آن وجود نرم افزارهای (i-tools- i checker) می باشد. برنامه آموزشی کاملاٌ متوازن با منابع وسیع در تمامی سطوح برای زبان آموز و مدرس دارای دستور و زبان کامل تعاملی و مهارتهای چهار گانه در هم تنیده پشتیبانی کامل( چاپی، نرم افزار، سی دی واینترنتی)

د) سیستم های دیگر و تکمیلی این مرکز عبارتند از: TOEFL- TELTS- C.A.E- C.P.E- F.C.E

به طور خلاصه یادگیری زبان طوری که بتوان با استفاده از آن با دیگران تعامل برقرار کرد هدف آموزش زبان در این مرکز می باشد. ماموریت مرکز همانا آموزش ۴ مهارت زبانی( SPeaking- Listinig – writing ) به فراگیران می باشد. و به مهارت Speaking توجه خاص می شود طوری که فقط کسانی می توانند به سطوح بالاتر ارتقاء یابند که بتوانند در حد آن سطح ارتباط گفتاری برقرار نمایند. و گروههای ذیل مخاطب این اهداف می باشند: کودکان- دانش آموزان- دانشجویان – کارکنان دولت و …………..